Elektromobilitással erősít Magyarországon a Schaeffler Savaria - VIDEÓRIPORT

Elektromobilitással erősít Magyarországon a Schaeffler Savaria - VIDEÓRIPORT

2019. 11. 28.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Szigeti Tibor, a Schaeffler Savaria ügyvezetője

Elektromos hajtásrendszer komponenseket gyártó és fejlesztő központot épít már meglévő szombathelyi üzeme mellé a Schaeffler Savaria. A német autóipari beszállító jelenlegi, komplett hajtáslánc rendszereket, valamint komponenseket gyártó üzemét 70 millió euró értékben fejleszti, 150 új munkahelyet létrehozva.

A globális járműipari és ipari beszállító Schaeffler AG cégcsoport különböző célú és felhasználású gördülőcsapágyakat, siklócsapágyakat, lineáris vezetékeket és motorelemeket fejleszt és gyárt, valamint személy- és haszongépjárművek számára komplett hajtáslánc rendszereket, illetve komponenseket. A családi tulajdonban lévő német vállalatcsoport több mint 50 országban mintegy 170 telephelyen rendelkezik érdekeltségekkel, valamint 22 országban összesen 70 termelési és 20 kutatás-fejlesztési központtal. A cégcsoport erejét jelzi, hogy 2018-ban több mint 14 milliárd eurós árbevételt értek el, és világszinten több mint 89 000 embernek adtak munkát.

A Schaeffler (korábban LUK) Savaria 20 éve foglalkozik személyautók és mezőgazdasági járművek tengelykapcsolóinak gyártásával Szombathelyen, több mint 3320 fő foglalkoztatva. A magyarországi gyártóközpont súlyát jól tükrözi az adat, hogy átlagosan minden tizedik autóban Szombathelyen gyártott LUK kuplung található.

A mostani, több mint 70 millió euró értékű zöldmezős beruházás keretében elektromos gépjárművek hajtáslánc komponenseinek fejlesztését és gyártását lehetővé tevő új létesítmény épül Szombathelyen, amellyel 150 új munkahely is létrejön.

Az elektromobilitás – az önvezető technológiák mellett – a járműipar közeljövőjének, sőt jelenének meghatározó fejlesztési iránya, ezért a Schaeffler Savaria beruházása nem csak jelenidőben, de jövőidőben is fontos mérföldkő a magyar járműgyártás történetében, hiszen a termelésen túl fejlesztési tevékenységet is hazánkba telepít.

Kapcsolódó cikkek

Iparági cikkek

N
Elkészült az első emeletes vasúti kocsiszekrény Szolnokon

A szolnoki Stadler alapításának tizenötödik évfordulóján leplezték le a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében készült első alumínium emeletes vasúti kocsiszekrényt. Az új technológia bevezetéséhez szükséges 45,2 millió eurós beruházást a svájci vállalat 2023-ban kezd...

2025. 01. 17.

Járműipar #Járműipar #Stadler #Szolnok #42,5 millió euró #emeletes vasúti kocsiszekrény #csúcstechnológiás gyártás
N
Szintet lép a Feintool tokodi operációja

34,1 millió euró értékű kapacitásnövelő beruházást hajt végre tokodi üzemében a svájci tulajdonban lévő Feintool. A préselt elektroacél lemeztermék és a formázott acél alkatrészek piacvezetője 6.740 m2-rel bővíti gyárát az Esztergomi járásban, az új egység 2025 ...

2024. 12. 17.

Járműipar #Járműipar #Feintool #Tokod #acél alkatrész gyártás #34,1 millió euró #csúcstechnológiás gyártás
N
Száznál is több hazai cég vett részt a BYD budapesti beszállítói fórumán

Kimagasló érdeklődés mellett, több mint száz hazai vállalkozás részvételével tartották meg az első európai autógyártó üzemét Szegeden építő BYD kétnapos budapesti beszállítói fórumát. A rendezvényen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kiemelte, hogy...

2024. 10. 16.

Járműipar #Járműipar #BYD #Szeged #Autógyártók #E-mobilitás #Járműipari beszállító